W czasie warsztatów będziemy koncentrować się głównie na analizie przedstawień przez uczestników, dobranych odpowiednio do ich zainteresowań i zaproponowanych przez prowadzących. Dlatego prosimy uczestników o wcześniejsze przygotowanie i przyniesienie na warsztaty dokumentacji wideo przedstawień, którymi są zainteresowani.

Ana Vujanović, (ur. 1975 r. w Belgradzie); teoretyk, koordynatorka, pisarka, wykładowczyni, dramaturg sztuk performatywnych. Doktor teatrologii. Wydawca TkH, czasopisma poświęconego teorii sztuk performatywnych, członkini zespołu wydawniczego platformy TkH poświęconej teorii i praktyce sztuk performatywnych w Belgradzie (www.tkh-generator.net); od 2010 r. pracuje również w Paryżu w Les laboratories d’Aubervilliers (www.leslaboratoires.org); Autorka książek: Destroying Performance SignifiersAn Introduction to Performance Studies z A. Jovićević i DOXICID.

Jan Ritsema (ur. 1945) - holenderski reżyser teatralny, reżyserował Shakespeare’a, Bernarda-Marie Koltèsa i niezmiennie Heinera Müllera, adaptował Jamesa Joyce’a, Virginii Woolf, Rainera Marię Rilkego i innych. Teatr, który go interesuje, to przedstawienie na żywo na scenie ciał, które myślą i prowokują do myślenia; miejsce, gdzie aktorzy i widownia w spotkaniu na żywo mają możliwość rzeczywistej wymiany myśli.

strona [1] 2 [3]